Bir kamyon dolusu patlıcanı çöpe döktüler: Gerekçesini de video çekerek anlattılar! Bir kamyon dolusu patlıcanı çöpe döktüler: Gerekçesini de video çekerek anlattılar!

Aksaray merkeze bağlı Ereğli Kapı Mahallesi Selçuk Bulvarı'nda bulunan bir evde Furkan Mert A. ile kardeşi Y.A. arasında bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönmesi sonucu Y.A. mutfaktan aldığı bıçakla ağabeyi Furkan Mert A.'yı kolundan bıçakladı. Aile büyüklerinin araya girmesi ile kavga son bulurken durum 112 Acil Çağrı Merkezine bildirildi.

SAĞLIK DURUMU İYİ

İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralı ağabey ambulansla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan gencin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

"CANIM İSTEDİ BIÇAKLADIM"

Ağabeyini bıçaklayan çocuk olay yerinde polis ekiplerince gözaltına alındı. Sağlık kontrolü için hastaneye gelen Yiğit A. kendisini görüntüleyen basın mensuplarının "Kardeşini neden bıçakladın?" sorusuna, "Canım istedi ondan bıçakladım. Aynen öyle kafam esti ondan bıçakladım. Buda sizi hiç alakadar etmez" dedi.

BIÇAKLANAN GENÇ BASIN MENSUPLARINA TEPKİ GÖSTERDİ

Öte yandan yaralı ağabey ise sedye üzerinde yarasını unutup basın mensuplarına, "Çekme. Hepinizden şikayetçi olacağım. Yayınla, sövdüklerimi de yayınla. Memnun olursun, hoşuna gider" diyerek tepki gösterdi. Olayla ilgili Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı.

Editör: İrem Nur Kaya