İzmit Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri arasında yaşanan tartışma sonrasında İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in yanına yaklaşmak isteyen AK Partili Meclis Üyesi İbrahim Efe, bir anda kendini yere atarak debelenmeye başladı. 

AK Partili Başkan Ahmet Ali Erol öldü. Ahmet Ali Erol kimdir? AK Partili Başkan Ahmet Ali Erol öldü. Ahmet Ali Erol kimdir?

CHP'li İzmit Belediyesi ile AK Partili Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri arasında yaşanan tartışmada İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in yanına yaklaşmak isteyen İzmit Belediyesi AK Partili Meclis Üyesi İbrahim Efe'nin arbede esnasında yere düşüp yuvarlandığı görüntüler büyük yankı uyandırdı. 

Yerde debelendiği görüntülerle ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak özür dileyen Efe şu ifadeleri kullanmıştı;  "Bu sabah İzmit Belediyesi ekiplerinin olay yerinde engel çıkardığı şeklinde haberi aldığımda öfkeme yenik düştüm, kontrolümü kaybettim. Ailemi, dostlarımı, dava arkadaşlarımı ve bizlere güvenen herkesi hayal kırıklığına uğratan görüntülerin yaşanmasına neden oldum. Çok üzgünüm. Yaşadığım üzüntüyü ifade edecek kelime bulamıyorum. Özellikle bana çok güvenen ve desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen ailem ve dostlarım başta olmak üzere, değerli dava arkadaşlarımdan, il ve ilçe başkanlarımdan, belediye başkanlarımdan, çok kıymetli hemşerilerimden hiçbir mazerete sığınmadan özür diliyorum" 

AK Parti İbrahim Efe'nin özrünü yeterli bulmadı ve disiplin soruşturması başlattı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şahin Talus, "İzmit'te dün yaşanan ve kamuoyunda infiale neden olan olayla ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Öncelikle olayda darp alan tüm işçilere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bu tür hadiselerin bir daha yaşanmamasını arzu ettiğimizi belirtiyoruz.

Söz konusu olaya adı karışan ve yaşanan görüntüler nedeniyle kamuoyundan özür dileyen Meclis Üyesi İbrahim Efe hakkında, ilgili kurullarımızla yaptığımız istişareler sonucu disiplin sürecini başlatmış bulunmaktayız. Saygılarımızla kamuoyunun bilgisine sunarız"  ifadelerinde bulundu.
 

Editör: Nehir Durdağı