Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte 'Zaferin Rengi' filminin setini ziyaret etti.

Kasa dolup taşacak! İşte Galatasaray'ın şampiyonluktan kazanacağı dev gelir Kasa dolup taşacak! İşte Galatasaray'ın şampiyonluktan kazanacağı dev gelir

Film, İstanbul'un işgalinde düzenlenen Harrington Kupası'nı Fenerbahçe'nin kazanmasını anlatıyor.

Koç, burada yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Atatürk'ün kimi tuttuğu değil, kimin Atatürk'ün yolundan yürüdüğü önemlidir. Bu camia kurulduğundan beri başında kim olursa olsun, yönetimde kim olursa olsun bir gram dahi bundan şaşmamıştır. O yüzden Harington Kupası'nın olayı, tarihi bizimle özdeşleşmesi çok önemli.

Biz çok etkilendik. İnşallah 16 şubatta filmimiz vizyona girecek. Ondan önce galalarımız olacak; hem İstanbul'da hem Almanya'da. Biz tutacağına çok inanıyoruz. Çok mesai harcandı, çok emek harcandı, çok para harcandı. Sabırla ve metanetle bu noktaya gelindi. Biz bu filme çok inanıyoruz. Yıllardır General Harington Kupası filmini yapmak için kulübe çok başvurular oldu. Ben yöneticiyken de başkanken de bunu yaşadım. Ama o veya bu nedenle bir şekilde hiçbir zaman gerçekleşmedi. Dolayısıyla Abdullah Oğuz'u ve ekibini ilk defa bu filmin hikayesini filme dönüştürdükleri için tebrik ediyorum. 

Biz bu filmin çok başarılı olacağına inanıyoruz. Fenerbahçe taraftarlarının da bu filme ciddi anlamda sahip çıkacağına inanıyoruz çünkü çok az camiaya nasip olur böyle bir hikaye. Hatırlatmak gerekirse, biz bu Cumhuriyet'in, bu genç ülkenin önce kurtuluşunda sonra kuruluşunda çok önemli vazifeler icra etmiş bir camianın evlatlarıyız. Bizim hikayemiz çok" 

Editör: Gürel Yurttaş