Suriye'nin Tel Abyad bölgesindeki patlamada özel Harekat Polisleri Resul Barutçu ve Özgür Barçın şehit oldu.

Şanlıurfa Valiliği tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"PKK-PYD terör örgütünün ülkemiz genelinde yapmayı planladığı bombalı saldırı eylemlerinde kullanacağı patlayıcı malzemeler tespit edilmiş olup, olaya müdahale esnasında bu patlayıcı maddeler infilak etmiştir.

Olay esnasında 2 polis memurumuz ile 1 yerel polis memuru şehit olmuştur. 4’ü yerel olmak üzere toplam 11 polis memuru hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralanmıştır.

Yaralı polislerimiz Akçakale Devlet Hastanesine intikal ettirilmiş olup, tedavilerine başlanılmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz. Aziz milletimizin başı sağ olsun."

Patlamada şehit olan polis memuru Resul Barutçu’nun haberi Osmaniye’de yaşayan babası Remzi ile anne Döndü Barutçu’ya emniyet yetkilileri tarafından, sağlık görevlileri eşliğinde verdi.

Evli ve bir çocuk babası olan Resul Barutçu’nun cenazesinin öğle namazı sonrası Asri Mezarlık’taki Garnizon Şehitliği’ne defnedileceği öğrenildi.

Şehit olan polis memuru Özgür Barçın’ın Ankara’daki babası Mücahit Barçın’a haber, yetkililerle sağlık görevlileri eşliğinde verildi.

Ailenin evine Türk bayrağı asıldı, evin önüne taziye çadırı kuruldu. Şehit polis memuru Barçın’ın evli ve 3 çocuk babası olduğu öğrenildi.

Editör: Grlyrtts