İsrail Gazze'de 2 mülteci kampını vurdu! Çok sayıda ölü ve yaralılar var İsrail Gazze'de 2 mülteci kampını vurdu! Çok sayıda ölü ve yaralılar var

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu hükümetine karşı İsrailli esirlerin getirilmesi için anlaşma imzalanması çağrısı yaptı. Batı Kudüs'teki İsrail meclisi önünde düzenlenen protestoya on binlerce kişi katıldı.

Ellerindeki İsrail bayrakları ve pankartlarla Batı Kudüs'teki Gazze Caddesi'nde (Azza Street) bulunan Netanyahu'nun konutu önüne gelen göstericiler ateş yakarak hükümeti protesto etmeye devam etti.  Polisin dağılmaları yönünde yaptığı uyarıların  ardından gruba atlı birlik ve TOMA ile müdahale edildi. En az 5 kişiyi gözaltına alınırken, bölgede yaşanan olayda en az 3 kişi de yaralandı.

Netanyahu ve muhalefetteki Benny Gantz, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne 7 Ekim 2023'te başlatılan saldırılardan 4 gün sonra "acil durum hükümeti" ve bunun altında daraltılmış bir Savaş Kabinesi kurulması konusunda anlaşmıştı. Savaş Kabinesi üyesi Gantz, 9 Haziran'da olağanüstü hal hükümetinden istifa ettiğini duyurmuştu.

Gantz'ın ardından Savaş Kabinesi üyesi ve eski Genelkurmay Başkanı Gadi Eisenkot da Netanyahu başbakanlığındaki olağanüstü hal hükümetinden istifa etmişti. Netanyahu, Savaş Kabinesi'ni dün feshetti

Editör: Nehir Durdağı