Savunma ve havacılık dünyasında, insansız hava aracı (İHA) teknolojileri ile bu alanda Ar-Ge çalışmalarına dünyada öncülük eden Baykar Teknoloji tesislerinde yaşanan casusluk operasyonu ortaya çıktı. Ürettiği SİHA ve İHA'larla  Selçuk Bayraktar'ın yönetim kurulu başkanı olduğu BAYKAR'ın Hadımköy'deki tesislerinde yaşanan casusluk engellendi.

Bayraktar TB2 SİHA'lar Arnavutluk ordusunun envanterine girdi! Bayraktar TB2 SİHA'lar Arnavutluk ordusunun envanterine girdi!

Tesislerde çalışan bir mühendis, teknolojik sırları içeren bir bilgisayarın içindeki hard diski çıkardığı sırada, kendisini fark eden güvenlik elemanları tarafından suçüstü yakalandı. Gözaltına alınan teknoloji casusu mühendis ile ilgili soruşturmanın Terörle Mücadele kapsamında yürütüleceği belirtildi.

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, bugün Trabzon'da Özdemir Bayraktar Bilim Merkezi Açılış törenindeydi. Selçuk Bayraktar, baba ocağı Trabzon'da olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, "20 senelik milli SİHA mücadelemizde kendi sınıfında dünyanın en iyileri olan SİHA'ları geliştirmeyi başardık" ifadesini kullandı.

Editör: Nehir Durdağı