Brent petrolün varil fiyatı ne kadar oldu? İşte detaylar Brent petrolün varil fiyatı ne kadar oldu? İşte detaylar

Gazze'de 500 kişinin hayatını kaybeden saldırı sonrası İsrail'i ziyaret eden ABD Başkanı Joe Biden ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun düzenlediği basın toplantısında dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

Görüşme sonrasında ortak basın toplantısı düzenleyen ikilinin soru cevap bölümünde ise skandal bir olay yaşandı.

Danışmanlar yayını kesti

Basın toplantısının sonunda bir gazetecinin ABD Başkanı Joe Biden'ı işaret ederek sorduğu "Hastane saldırısından kim sorumlu?" sorusunun ardından araya giren danışmanlar yayını kesti. O anlarda Biden'ın kahkahalara boğulması kameralara saniye saniye yansırken uzaktan "Değişen bir şey yok, ABD'de de yaşanıyor bu gibi olaylar" yanıtını verdiği duyuldu.

gülüş

ABD Başkanı Joe Biden'in, Tel Aviv'de İsrail Başbakanı Beynamin Netanyahu ile görüşmesi ve ardından da Ürdün'e geçerek Kral Abdullah, Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah El Sisi ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile bir araya gelmesi bekleniyordu. 


Ancak dün akşam saatlerinde İsrail'in Gazze'deki hastaneye yönelik saldırısı görüşmeyi de etkiledi. Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, saldırının ardından Ürdün ziyaretini yarıda kesti. Ayrıca Biden ve diğer liderlerle bugün yapılması planlanan İsrail ve Hamas çatışmalarının ele alınacağı toplantıya katılımını iptal etti. Bu gelişmenin ardından Mısır ve Ürdün de görüşmeye katılmayacaklarını açıkladı.

Editör: Nehir Durdağı