Akıllı Telefonlarda Batarya Ömrü Tarih Oluyor!

ABD’de bulunan California San Diego Üniversitesi'nde çalışmalarını sürdüren bilim insanları telefon şarjlarını aylarca devam ettirecek bir çip geliştirdi

Akıllı Telefonlarda Batarya Ömrü Tarih Oluyor!

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber hayatımızda pay sahibi araçların işlevleri ve önemleri arttı. Bu aletlere olan gereksinimimiz neticesinde talepler de sürekli olarak değişiyor. Daha fazlası ve daha iyisini üretmeye çalışan bilim insanları, mühendisler de her gün bir yenilikle karşımıza çıkıyor. Son yapılan yeni bir projeyle özellikle akıllı telefonlardaki batarya sorununa neredeyse çözüm getirildi.

ŞARJINIZ AYLARCA BİTMEYEBİLİR

ABD’de bulunan “California San Diego University” çalışanı bazı bilim insanları batarya sorununu tam çözemese de kullanımı uzatacak yeni bir çip geliştirdi. Bu yeni çip, cihazların yalnızca gerekli olduğu zamanlarda çalışmasını sağlıyor. İşiniz bittiğindeyse telefonun kendisini uyku moduna alarak şarjdan sürekli olarak tasarruf edilmesini sağlıyor. Çipin çalışması içinse çok az bir güce ihtiyaç duyması da şarjın uzun ömürlü olmasını destekliyor. Şu anda çeşitli ürünlerde test edilen çipin daha fazla cihazda kullanılması için çalışmalar sürdüğü biliniyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER