Banabi franchise iddialarına yanıt verdi

Hizmet vermeye başladığı günden bugüne 500 binden fazla kullanıcıya ulaşan ve 5 milyondan fazla sipariş alan Banabi franchise söylentilerinin ardından açıklama yaptı

Banabi franchise iddialarına yanıt verdi

Çevrimiçi market uygulaması Banabi, son günlerde konuşulmaya başlayan franchise iddialarının ardından duruma açıklık getirdi. 

Son günlerde bazı platformlarda Banabi'nin franchise vereceği yönündeki haberlerinin ardından Yemeksepeti CEO'su Nevzat Aydın konuyla ilgili bilgi verdi. Aydın, "Bazı mecralarda 'banabi' markasıyla franchise vereceğini iddia eden bir takım insanlar türemiştir. 'Banabi' olarak franchise vermemekteyiz, satış noktalarımızı kendimiz açıyoruz. Sakın itibar etmeyin." dedi.

Pandeminin ardından internet üzerinden sipariş verme oranı artarken pazarda yaşanan talep için Banabi de büyümesini sürdürüyor. Son olarak Banabi Florya, Kartal, Pendik ve Yeşilbağlar depoları da sipariş alımı başlatmıştı.

Kaynak: https://www.sirketdedikodulari.com/teknoloji/banabi-franchise-iddialarina-yanit-verdi-h115.html

Banani e-ticaret A.Ş.'den marka açıklaması

Ülkemizde son zamanlarda yoğun bir şekilde kullanılan ‘’BANABİ‘’ markasının kullanımına ilişkin kamuoyunda oluşan bilgi kirliliğine karşı, şirketimiz tarafından açıklama yapma gereği duyulmuştur.

2019 yılında Türk Patent Enstitüsü nezdinde ‘’BANABİ‘’ markası şirketimiz tarafından ilk defa tescil edilmiştir. ‘’BANABİ‘’ markası ile internet üzerinden perakende ürünlerinin siparişi, satışı ve teslimi vs. hususlarda ticaret yapmak için tarafımızca kurulmuştur. Bu kapsamda web sitesi olarak www.banabi.com.tr kurulmuştur. Yine ‘’BANABİ‘’ markası ile ticari faaliyette bulunmak için mobil aplikasyon, yapay zeka, chatbot uygulamaları kurulmuş ve çok kanallı elektronik ticaret alanlarında çalışmalar yapılmıştır. Tüm bu faaliyetlerin amacı ülkemizde dijital  alışveriş sektöründe yeni bir marka ile dünyada tanınmaktır. Şirketimiz tarafından yapılan faaliyetler sonucu dijitalleşen dünyada çağın gereklerine uygun yenilikçi, dijital- online alışveriş yapılan bir dünya oluşturulmuş ve ‘’BANABİ‘’ markası tüketicilerle buluşmuştur.

Ülkemizde son dönemlerde tescilli markamızın yoğun bir şekilde hukuka aykırı olarak kullanıldığı görülmektedir. ‘’BANABİ‘’ markası şirketimizin tescilli markası olmasına rağmen, başta Yemek Sepeti Elektronik İletişim Perakende Gıda Lojistik A.Ş olmak üzere ‘’BANABİ‘’ markası bilinçli bir şekilde hukuka aykırı olarak kullanılmaktadır. Bahsi geçen şirkete ait marka ‘’Yemeksepetibanabi’’ olmasına rağmen, tüketiciler nezdinde karışıklığa ve iltibasa neden olacak biçimde, bilinçli olarak sadece ‘’BANABİ’’ olarak kullanılmakta, kamuoyunda yanlış algı oluşturulmaktadır.

Marka tecavüzüne ilişkin yasal süreç avukatlarımız tarafından sürdürülmektedir. Üstün ve öncelikli marka hakkımızın korunmasına ilişkin yasal süreç devam etmekle birlikte, kamuoyunda oluşan bilgi kirliliğine karşı ‘’BANABİ ‘’ markasının online perakende sektöründe ticari olarak her türlü ürünün alınması, satılması, pazarlanması, alıcı ve satıcılar için online(internet hizmetleri) sağlama hizmetleri gibi birçok hususlarda ülkemizde kullanma yetkisinin sadece şirketimize ait olduğunu tekrar belirtmek isteriz.                     

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2021, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER