Facebook O Ürünlerin Satışlarına Sınır Getirdi!

Dünyanın en çok kullanılan, WhatsApp, Instagram gibi uygulamaları da bünyesinde barındıran Facebook marka adı altında satış yapan sayfalar için güncelleme getirdi

Facebook O Ürünlerin Satışlarına Sınır Getirdi!

Dünyanın en çok kullanılan, WhatsApp, Instagram gibi uygulamaları da bünyesinde barındıran Facebook marka adı altında satış yapan sayfalar için güncelleme getirdi.

Birçok ürüne yaş sınırı getiren Facebook, özellikle sağlık ürünleri olarak gözüken zayıflama çayları ve diğer ürünlerin 18 yaş altına gösterilmemesine karar veren Facebook daha yoğun kısıtlamalar getireceğini duyurdu.

ZAYIFLAMA ÜRÜNLERİNE KISITLAMA

Caydırma amaçlı sigara ve tütün mamullerinin yasaklandığı Facebook’ta bundan böyle markalarla anlaşan influencer’ların reklamlarına yaş sınırlaması getirebilecek. Sağlığı tehdit edebilecek ürünler üzerinde denetim sağlamaya yönelik yapılacak güncellemede zayıflama ürünleri reklamı yapan markalar belli bir filtreden geçecek.

REKLAM POLİTİKALARINA AYKIRI ÜRÜN OLMAYACAK

Kendi reklam politikalarının dışında seyreden ürün tanıtımlarına yer vermek istemeyen Facebook, kendi reklam politikalarına göre ürün yerleştirmesi yapacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER