Facebook’un Silinmesini İstiyor!

Facebook WhatsApp’ı bünyesine dahil ettiğinden beri anlaşmazlıklar yaşayan WhatsApp’ın kurucularından Brian Acton Facebook’un silinmesi gerektiğini düşünüyor

Facebook’un Silinmesini İstiyor!

Facebook WhatsApp’ı bünyesine dahil ettiğinden beri anlaşmazlıklar yaşayan WhatsApp’ın kurucularından Brian Acton Facebook’un silinmesi gerektiğini düşünüyor. Facebook’un Cambridge Analytica skandalı sonrası şirketin 2016 seçimlerine hile karıştırdığını, sonuçlarını etkilediğini söyleyen gruba katılan Brian Acton #deletefacebook hareketiyle gündem olmuştu.

ABD HÜKÜMETİ DE TEPKİLİ

Facebook aleyhine sosyal medya ve dijitalleşmenin zararları bağlamında konuşulsa da böyle bir olay sonucunda uygulamanın içinden gelen birinin eleştirileri oldukça önemli. Facebook’ta yaşanan reklam enflasyonunu eleştiren Acton, Amerika’da politikacılar tarafından da sık sık eleştirilen şifreleme planlarının ulusal güvenliği tehdit ettiğine yönelik açıklamaları da desteklediğini belirtti. Başsavcı William Bar’ın CEO Mark Zuckerberg’e şifreleme planlamalarıyla alakalı uyarı niteliğinde bir mektup gönderdiği biliniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER