Google uyardı: Bu uygulamaları telefonunuzdan hemen silin!

Gün geçtikçe zararlı yazılımların sayıları artıyor. Konuyla ilgili çalışmalarına devam eden Google, bu tarz zararlı yazılımları tespit ederek kaldırmayı sürdürüyor.

Google uyardı: Bu uygulamaları telefonunuzdan hemen silin!

Geçtiğimiz haftalarda şirket, 36 uygulamayı kötü amaçlı olarak işaretlemişti. Eğer sizde de bu uygulamalardan herhangi biri varsa hemen kaldırın.

Google, kötü amaçlı olarak kullanılan uygulamaları tek tek tespit etmeye devam ediyor. Kısa süre önce yaklaşık 36 uygulamayı kötü amaçlı olarak işaretleyen Google, bu uygulamaları silmeye hazırlanıyor. Peki bu riskli uygulamalar hangileri? Eğer bunlardan biri sizin telefonunuzda yüklüyse hemen silin çünkü gizli bilgilerinize erişim sağlanabilir.

36 UYGULAMAYI KARA LİSTEYE ALDI

Kötü amaçlı uygulamaları tespit etmeye devam eden Google, yeni güncel liste yayınladı. Play Store'da 10 milyon kez indirilen bir grup kötü amaçlı yazılım tespit eden şirket, kullanıcılarını uyardı. Peki hangi uygulamalar riskli?
 
BU UYGULAMALAR TELEFONUNUZDA YÜKLÜYSE HEMEN SİLİN

Telefonlarımıza isteğe bağlı ya da iş gereği yüzlerce uygulama indirim silebiliyoruz. Ama bu uygulamaların ne amaçla kullanıldığını biliyor musunuz? Öyle ki virüs tespit edilen 36 uygulamanın da 10 milyondan fazla indirilmesi bunu açıkça gösteriyor.

İşte cihazlarınızdan kaldırmanız gereken o uygulamaların listesi:

POCO Launcher
4K Pro Camera
Heart Emoji Stickers
Photo Editor: Beauty Filter
Photo Editor: Retouch & Cutout
Photo Editor: Art Filters
Photo Editor - Design Maker

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER