Netflix Yeni Uygulamaya Geçiyor!

Netflix, çok sayıda gelen şikayetler üzerine ebeveyn kontrolleri ile ilgili güçlendirme kararı verdi. Artık aboneler, 18 yaş ve üzeri yapımları PIN koduyla kontrol altına alabilecek

Netflix Yeni Uygulamaya Geçiyor!

Son dönemde çocukların erişmemesi gereken yapımlardaki +18 içeriklerden dolayı müşterilerinden çok sayıda şikayet alan Netflix, Türkiye'de sundukları ebeveyn kontrollerini güçlendirme kararı aldı. Yeni uygulamaya göre aboneler, artık 18 yaş ve üzeri olarak belirlenmiş yapımları belirledikleri bir PIN koduyla koruma altına alabilecek.

'AMACIMIZ ÇOCUKLARI KORUMAK'

Netflix Türkiye'nin konuyla ilgili açıklaması şu şekilde: "Netflix olarak yıllardır ebeveynlere çocuklarının izledikleri yapımları denetleme olanağı sunuyoruz. Ancak yetkililerle yaptığımız görüşmelerin ardından Türkiye'de sunduğumuz ebeveyn kontrollerini güçlendirme kararı aldık. Artık üyelerimiz yetişkinlik düzeyi 18 yaş ve üzeri olarak belirlenmiş yapımları bir PIN kodu ile koruma altına alma imkanına sahip olacak. Dünyanın farklı noktalarında bu ve benzeri uygulamalara başvuruyoruz. Amacımız, kreatif özgürlük sunmaya devam ederken çocuklarımızı yaşlarına uygun olmayan içeriklerden koruyabilmek."

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2019, 15:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER