Sosyal medyada yeni dönem! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bedelini ödeyecekler!

AK Parti bir sosyal medya düzenlemesi üzerinde çalışıyor. Daha çok Almanların yaptığı düzenleme esas alınıyor. Yarın bu konuda önemli bir toplantı yapılacak.

Sosyal medyada yeni dönem! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bedelini ödeyecekler!

Türkiye'de sosyal medyada yeni dönem başlıyor. Bu konuda çalışmaların tamamlanmak üzere olduğu belirtiliyor.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, "Sosyal medya düzenlemesinin püf noktası" başlıklı bugünkü yazısında detayları aktardı. Selvi, şu ifadeleri kullandı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal medya düzenlemesinde ne kadar kararlı olduğu biliniyor. Sosyal medyayı“yalan terörü” olarak tanımlıyor. En son ciğerlerimizi yakan orman yangınları sırasında gördük. Ormanlarımız yanarken sosyal medya hesaplarında içsavaş çağrıları yapıldı. İnsanların mahremlerine girilip şeref ve haysiyetlerine saldırılar yapılıyor. Ve insanlarımız kendilerini sosyal medya linçleri karşısında sahipsiz hissediyor. Erdoğan en son yurtdışı gezisinin dönüşünde, “Bedelini ödeyecekler” dedi.

Sosyal medya PKK’lıların, FETÖ’cülerin, mafyanın, ülkemize karşı beşinci kol faaliyeti yürüten yabancı istihbarat servislerinin cirit attığı bir alana dönüştü.

Sosyal medya artık bizim için bir “milli güvenlik” sorununa dönüştü. Mutlaka bir düzenleme yapılması gerekiyor. Ama burada hassas birkaç nokta var. Bu düzenlemenin özgürlükleri kısıtlayan bir düzenleme olmaması gerekiyor.

Erdoğan, “Meclis açılınca çıkaracağız” dedi. AK Parti bir sosyal medya düzenlemesi üzerinde çalışıyor. Edindiğim bilgilere göre bir taslak ortaya çıkmış. Daha çok Almanların yaptığı düzenleme esas alınıyor.

Sosyal medya düzenlemesinin ana omurgası ortaya çıktı. Yarın bu konuda önemli bir toplantı yapılacak. İçişleri, Adalet ve Ulaştırma Bakanlıkları ile İletişim Başkanı Fahrettin Altun, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Tunç ve Meclis Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman’ın katılımıyla bir toplantı yapılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER