140journos'un 'Kedicik' belgeselinin ardından Adnan Oktar hakkındaki detaylar yine gündem oldu. Adnan Oktar'ın programında bir dönem sıkça görülen Ceylan Özgül, Beyaz TV'de bir programa konuk oldu.

2006 yılında örgüte girdikten yıllar sonra kaçmayı başaran Özgül programda Adnan Oktar örgütünden nasıl kaçtığını anlattı. “Başka bir örgüt evine geçtim" diyen Ceylan Özgül devamında şunları söyledi:

AK Partili Şebnem Bursalı'nın istakoz paylaşımı ortalığı karıştırdı: Partimizden defolup gidin kardeşim AK Partili Şebnem Bursalı'nın istakoz paylaşımı ortalığı karıştırdı: Partimizden defolup gidin kardeşim

"Bu örgüt evinde de yine bilgisayarımda ve telefonumda takip programları var. Çok limitli bir haberleşme imkanım var. Bir şekilde babamın yeni mail adresini buldum. Ona 'Şu gün şu saatte gönderdim konumdaki evden çıkacağım. Orada olur musun?' diye mesaj gönderdim. O da hiç hayır demedi. Biraz maceralı oldu."

Hiçbir yere tek gidemediklerini söyleyen Özgül, ayrıca kadınların Adnan Oktar'ın gözlerinin içine bakarak neden dans ettiklerini açıkladı. Özgül, "Onun istediği bir şey. Neyi neden yaptığını bilmiyoruz. Bizden istiyor, biz de orada kalmış insanlarız ve yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

Editör: İrem Nur Kaya