Almanya'dan tatile gelen Murat Yalçın, dün akşam saatlerinde Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde arabasına yapılan silahlı saldırıda hayatını kaybetmiş, eşi Aysel Yalçın ise hafif bir şekilde yaralanmıştı. 

Cinayet soruşturmasını yürüten Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ekipleri, kamera kaydı incelemesinde cinayet şüphelisini ve saldırıda kullanılan aracı belirledi. 

Saldırının Alman plakalı otomobilde sürücü değişikliği sırasında işlendiğini tespit eden ekipler, kimliği belirlenen cinayet şüphelisi Mehmet Mencik’i adresine düzenlenen operasyonla gözaltına aldı.

Gözaltına alınan Mehmet Mencik, jandarmadaki sorgulamasında Aysel Yalçın’la aralarında yasak ilişki olduğunu itiraf etti. 

Bunun üzerine ifade için jandarmada tutulan Aysel Yalçın da sorguya alındı. Aysel Yalçın da yasak aşkı doğruladı.

Eşiyle istemeden evlendiğini iddia eden 3 çocuk annesi Aysel Yalçın, ifadesinde şunları söyledi.

"15 gün önce Almanya’dan Türkiye’ye geldik. Viranşehir’de eşimin ailesini ve yakınlarımızı ziyaret ettik. Olay günü Şanlıurfa’da dönüş hazırlıkları için alışveriş yaptık. Ardından Viranşehir’e dönerken, internetten tanışarak sevdiğim Mehmet Mencik’le bir plan yaptık. 

Eşim bir süre araç kullandıktan sonra başı ağrıyınca aracı durdurdu. Ben o sırada direksiyon başına geçtim. Tabi bu sırada bir kavşakta bizi takip eden Mehmet Mencik, bizim aracın önünde durarak eşime ateş açarak öldürüp benim cep telefonumu alarak kaçtı. Yaşanan bu olaydan dolayı çok pişmanım."

Mehmet Mencik ise jandarmaya verdiği ifadesindee Almanya’da yaşayan Aysel Yalçın’la 3 yıl önce internet üzerinden tanıştıklarını söyledi. 

Yasak ilişkileri sırasında Aysel Yalçın’ın eşinden kurtulması için sürekli kendisine para gönderdiğini, bu parayla ev aldığını belirten şüpheli Mencik'in cinayetin ardından yakalanmaması durumunda pasaport çıkararak, Almanya’ya gideceğini itiraf ettiği kaydedildi.

Cinayet şüpehlis Mehmet Mencik ile Aysel Yalçın jandarmadaki işlemleri sürüyor.

Editör: Grlyrtts