ABD'de Türk kökenli polis şefine ölüm tehdidi: Suçunu itiraf etti

ABD'de ilk Türk kökenli Eskişehir doğumlu Emniyet Müdürü İbrahim Mike Bayçora'yı Müslüman olduğu için ölümle tehdit eden Stefan Keco, mahkemede suçunu itiraf etti.

ABD'de Türk kökenli polis şefine ölüm tehdidi: Suçunu itiraf etti

Paterson şehrine atanan Türk kökenli Emniyet Müdürü İbrahim Mike Bayçora'ya Müslüman olduğu için ölüm tehdidi içeren mesajları gönderen Stefan Keco, mahkemede suçunu itiraf etti.

AA'nın haberine göre Paterson'ın ilk Türk Müslüman polis şefi İbrahim Mike Bayçora'ya 26 Şubat 2020'de "Seni öldüreceğim kahrolasıca terörist", "Her hareketini takip ediyoruz" şeklinde tehdit mesajları gönderen Stefan Keco, üçüncü dereceden terör tehdidi ve ikinci dereceden önyargıyla korkutma suçlamalarıyla 14 aydır hapiste tutuluyordu.

Yetkililer, Keco'nun Bayçora'ya dini ve etnik kökeninden dolayı tehdit mesajları gönderdiğini belirlemişti.

Paterson Belediye Başkanı Andre Sayegh de Facebook'tan yaptığı açıklamada, "Polis şefimizin zaten çok yoğun bir işi var ve hayatının tehdit edilmesi, en son ihtiyaç duyacağı şey.” ifadesini kullanmıştı.

29 Yaşındaki Stefan Keco, bugün çıkarıldığı mahkemede hakkındaki iki teröristlik suçlamasını kabul etti.

İbrahim Mike Bayçora, 4 Şubat 2020'de ABD'de Türklerin en yoğun yaşadığı New Jersey eyaletindeki Paterson şehrine, tarihinde ilk kez Türk ve Müslüman kökenli Emniyet Müdürü olarak atanmıştı.

Eskişehir'de doğan ve küçük yaşta geldiği Amerika’da büyüyen Baycora, yaklaşık 150 bin nüfuslu Paterson şehrinin güvenlik ve asayişinden sorumlu bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2021, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER