Ateşkesi Reddeden Hafter, Trablus'a Roketlerle Saldırdı!

General Hafter, ateşkes için 2 günlük süre istemiş ve Moskova'dan ayrıldıktan sonra ateşkes reddedilmişti. Hafter'e bağlı silahlı güçlerin, meşru hükümetin kontrolündeki Trablus'a saldırısı gecikmedi. Hafter milisleri, Ramle ve Salahaddin bölgelerindeki yerleşim alanlarına roketlerle saldırdı.

Ateşkesi Reddeden Hafter, Trablus'a Roketlerle Saldırdı!

Libya'da Türkiye ve Rusya'nın çabalarıyla ateşkes konusunda uzlaşılmasına karşın darbeci general Hafter, ateşkes için önce 2 gün isteyip Moskova'dan ayrılmıştı. Kendisine bağlı güçler ateşkesi reddetiklerini duyurmuştu.

SALDIRI GECİKMEDİ

Ardından da Hafter'e bağlı silahlı güçlerin, meşru hükümetin kontrolündeki Trablus'a saldırısı gecikmedi. Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin (UMH) Sözcüsü Muhammed Kununu'nun konuya ilişkin düzenlediği basın toplantısı, Burkan el-Gadab Operasyonu Basın Merkezi tarafından yayımlandı.

ROKETLERLE SALDIRDILAR

Kununu, Hafter milislerinin, Ramle ve Salahaddin bölgelerindeki yerleşim alanlarına roket attığını bildirdi.

BAE'NİN İHA'SI TRABLUS'TA

Kununu, Hafter yanlısı paralı askerlerin bölgede konuşlandığını ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) ait insansız hava aracının (İHA) da Trablus semalarında uçuş yaptığını ifade etti.

'EVLERİNİZE DÖNMEYİN' ÇAĞRISI

UMH güçlerinin Hafter milislerine karşılık verebilecek güçte olduğunu belirten Kununu, bölgeden göç eden halka da çatışmalar yaşandığı süre içinde evlerine dönmemeleri çağrısı yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER