Balıkçının Ağına Takılan O Kutuyu ABD İstedi

Hırvat balıkçının ağına turuncu bir kutu takıldı. Kutunun ne olduğunu bilmeyen balıkçı fotoğrafın ekip sosyal medyaya koydu. ABD Deniz Kuvvetleri, kutunun kendilerine ait olduğunu söyleyerek kutuyu geri istedi. 3 bin dolar karşılığında balıkçı kutuyu teslim etti.

Balıkçının Ağına Takılan O Kutuyu ABD İstedi

Hırvat balıkçı Darko Bigava, Adriyatik Denizi’ndeki Mljet Adaları’nın yakınlarındayken ağına turuncu, küp şeklinde bir cihazın takıldığını fark etti.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI

Balıkçı, küpün ne olduğunu sormak için fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaştı. Bunun üzerine ABD Deniz Kuvvetleri balıkçıyla iletişime geçti ve kendilerine ait olduğunu belirttikleri cihazı geri istedi.

AÇIKLAMA YAPILMADI

Hırvat ve ABD’li yetkililer, esrarengiz cihazın ne olduğu, nasıl Adriyatik’e gittiği ile ilgili açıklama yapmaktan kaçındı.

3 BİN DOLAR PARA İSTEDİ

Ancak uzmanlar, cihazın NASA’nın Mississippi’deki Stennis Uzay Merkezi’nde üretildiğini, istihbarat ve su altında iletişim, lokasyon bilgisi için kullanıldığını söyledi. Balıkçı ise ABD’den cihazın ağına verdiği zarar nedeniyle 3 bin dolar istedi, aksi halde gizemli kutuyu vermeyeceğini söyledi. Bunun üzerine ödeme yapılınca cihazı geri verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER