Beyrut'ta Türk Büyükelçiliği'ne Küstah Saldırı!

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn'ın "Osmanlı Devleti'nin Lübnanlılara devlet terörü uyguladığı" yönündeki ifadelerinden sonra bir grup, Türkiye'nin Beyrut Büyükelçiliği'nde provakatif bir eylem de bulundu

Beyrut'ta Türk Büyükelçiliği'ne Küstah Saldırı!

Beyrut'ta Cumhurbaşkanı Avn'ın siyasi partisi Özgür Yurtseverler Hareketi'ne bağlı Omega Grubu “Siz de haddinizi bilin” yazısı bulunan ve kuru kafa imajlı Türk bayrağını gösteren bir pankartla provakatif saldırı girişiminde bulundu. Bu pankartı, demir giriş kapısına asan grup yaptıkları provakatif eylemi cep telefonlarına kaydetti.

POLİSLER UYARDI

Özgür Yurtseverler Hareketi'ne bağlı Omega Grubu polisin tüm uyarılarına rağmen, "siz de oturun oturduğunuz yerde" yazılı pankartı binanın ana kapısına astı. Daha sonra söz konusu grup, Büyükelçilik polisinin pankartı indirmesi sonucu dağıldı.

AVN'NİN SKANDAL AÇIKLAMASI NEYDİ?

Beyrut'un Cumhurbaşkanı AVN'nin skandal açıklamaları sonrasında bir grup, Türk Büyükelçiliğine küstahca saldırı girişiminde bulundu. Avn geçtiğimiz günlerde yaptığı bir konuşmada, "Osmanlı boyunduruğundan kurtulma girişimlerinin tümünün şiddet, cinayet ve mezhep çekişmesiyle sonuçlandığı" iddiasına yer vermişti. 

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2019, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER