Biden, Putin'e 'Savaş suçlusu' dedi! Rusya bakın ne cevap verdi?

ABD Başkanı Biden, Rusya Devlet Başkanı Putin için "Savaş suçlusu" dedi. Bunun hemen peşinden Putin'in cevabının gelmesi gecikmedi

Biden, Putin'e 'Savaş suçlusu' dedi! Rusya bakın ne cevap verdi?

ABD Devlet Başkanı Vlademir Putin, Beyaz Saray'daki basın toplantısında bir gazetecinin "Gördüğümüz onca şeyden sonra Putin'i savaş suçlusu olarak nitelemeye hazır mısınız?" sorusu üzerine önce "Hayır" yanıtını vererek salondan ayrıldı.

Ancak daha sonra salona geri dönen Biden, Putin için "O bir savaş suçlusu." dedi.

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki de Biden'ın açıklamalarına ilişkin, "Biden kalbinden geçenleri ve televizyonda gördüklerimizi konuşuyordu. Yabancı bir ülkeyi işgali sırasında zalim bir diktatörün barbarca eylemlerini görüyoruz. Dışişleri Bakanlığımızın bu konuda yürüttüğü hukuki bir süreç var ve gelişmeler oldukça sizi bilgilendireceğiz." diye konuştu.

ABD'nin yaptırım uyguladığı Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD Başkanı Joe Biden’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i “savaş suçlusu” olarak nitelemesine tepki gösterdi.

Peskov, gazetecilere yaptığı açıklamada, dünya çapında ABD’nin bombalarıyla yüz binlerce insanın öldüğünü belirterek, “ABD Başkanı Biden’ın bu tür söylemlerini kabul edilemez ve affedilemez buluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2022, 07:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER