Cezaevinin Telleri Asma Kilitlerle Doldu

Paris'te bulunan Metris Cezaevi'nin telleri asma kilitlerle doldu. Mahkum yakınlarının taktığı kilitler tahliye olanlar için bir daha gelmesinler diye, içeride olanlar için de kavuşmak ümidiyle asılıyor.

Cezaevinin Telleri Asma Kilitlerle Doldu

Paris'teki Seine Nehri üzerinde bulunan Pont des Arts Köprüsü'ne her yıl binlerce kişi asma kilit takarak dilek tutuyor.

Eşlerin ve sevgililerin ilgisiyle ünlenen Pont des Arts Köprüsü gibi Metris Cezaevi'nin telleri de asma kilitlerle doldu.

UMUT İÇİN TAKIYORLAR

Metris Cezaevi'ndeki kilitlerin farkı ise bu kilitleri aşıklar değil mahkum yakınları ‘umut' için takıyor. Sevdikleri tahliye olanlar bir daha aynı şeyi yaşamamak için, içeride olanlar ise sevdiklerine bir an önce kavuşmak için tellere asma kilit asıyor.

"BİR DAHA GELMEYELİM DİYE ASIYORLAR"

Metris T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na yakınlarını görmek için gelen vatandaşlardan Mehmet Çambel, “Ankara'dan geliyorum oğlum için. Bu kilitleri bir daha gelmesinler diye asıyorlar. Çıktıktan sonra bir daha gelmeyelim diye asıyorlar. Umut için tabi. Burada neler var. Ben 18 aydır her hafta oğlumun yanına geliyorum. Ben de astım” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER