Dünya bu kareyi konuşuyor: Biden'ın çaresizliği böyle görüntülendi!

ABD Başkanı Joe Biden'ın, ulusal güvenlik ekibiyle Afganistan'daki son gelişmeleri ve ülkedeki Amerikalıların tahliyesiyle ilgili son durumu ele aldığı bildirildi. Toplantıdan medyaya yansıyan kare ise kısa sürede ülke gündeminin bir numaralı gündemi oldu

Dünya bu kareyi konuşuyor: Biden'ın çaresizliği böyle görüntülendi!

Dünya Afganistan'dan gelen gelişmelere kilitlenmiş durumda. Taliban 10 günde tüm ülkeyi ele geçirirken, ABD yönetimi tabiri caizse çaresiz kaldı.

Kabil'deki diplomatlarına 'tüm belgeleri yok edin' emri veren Washington önce personelini havalimanına taşıdı, sonra tahliye etti.

ABD başkanı Biden'ın tüm bu gelişmeleri takip ettiği toplantıdan gelen kare ise Washington'ın yaşadığı şoku gözler önüne seriyor.

Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, halen Camp David'de bulunan Biden, aralarında Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Savunma Bakanı Lloyd Austin, Genelkurmay Başkanı Mark Milley ve CIA Direktörü William Burns'ün de olduğu çok sayıda isimle video konferans üzerinden görüştü.

Görüşmede, ulusal güvenlik ekibiyle Afganistan'daki son gelişmeleri ele alan Biden, Kabil Büyükelçiliğinde ve bölgede bulunan Amerikalılar ile ABD'ye destek olan Afganların ülkeden tahliyesine yönelik operasyona ilişkin kapsamlı bir brifing aldı.

Biden, dünkü açıklamasında, Kabil'deki Amerikalıların tahliyesi için ülkeye gönderilen asker sayısını 5 bine çıkardığını duyurmuştu. Daha sonra bu görev için ilave 1000 asker gönderme kararı almıştı.

TEPKİLERİN HEDEFİ OLDU

Biden'ın bu toplantıda çekilen görüntüsü kısa sürede ülke gündeminin bir numaralı gündemi haline geldi. Son derece yorgun görülen Biden'a özellikle sosyal medya üzerinden pek çok eleştiri yöneltildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2021, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER