Efsanevi sunucu Larry King hayatını kaybetti

Larry King Live adlı programı sunan ABD'nin en ünlü televizyon ve radyo sunucusu Larry King 87 yaşında hayatını kaybetti

Efsanevi sunucu Larry King hayatını kaybetti

ABD'nin sevilen talk-show efsanesi Larry King'in uzun süren hastalığının ardından 87 yaşında hastanede hayatını kaybettiği doğrulandı. King'in kalp hastalığı olduğu biliniyordu. Bir süre sonra ise hastaneye kaldırıldı. 19 Kasım'da 87. doğum gününü hastanede geçirmesinin ardından, hayranlarına Twitter'dan bir mesajla iyi dilekleri için teşekkür etti. 

Yıllardır kalp rahatsızlığı olan, hatta bu durumdan da bahsettiği hayatını anlattığı iki kitap yazdı. Kasım 2019'da neredeyse ölümcül bir felç geçirdikten sonra birkaç hafta komada kaldı. 

Deneyimli isim, kariyeri boyunca birçok ödül kazandı. King 40 binden fazla politikacı, sporcu, ünlü ve sunucuyla gerçekleştirdiği röportajlarıyla ABD'nin en iyi röportaj yapan ismi ve sunucusu olarak kabul edildi. ABD'nin en iyi program sunucusu olarak tanınmaktadır. Kariyeri boyunca bir kez Emmy, iki kez Peabody ve on kez Cable ACE ödülü kazanmıştır. Larry King 2010 yılında CNN'den ayrılmıştır ve Mayıs 2013'ten itibaren Russia Today (RT) televizyonunda program yapmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER