Ermenistan, Azerbaycan'a saldırdı: Ölü ve yaralılar var!

Ermenistan ile kardeş ülke Azerbaycan arasındaki gerilim bugün hat safhaya çıktı. Ermenistan, Azerbaycan sınırına saldırarak sivil ölümü ve yaralanmalarına yol açtı. Azerbaycan Ordusu cephe boyunca karşı atağa geçti

Ermenistan, Azerbaycan'a saldırdı: Ölü ve yaralılar var!

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Ermenistan ordusu saat 06.00 sıralarında cephe hattı boyunca geniş kapsamlı provokasyonda bulunarak Azerbaycan ordusunun mevzilerine ve sivil yerleşim birimlerine büyük çaplı silahlar, top ve havanlarla ateş açtı.

Açıklamada, Terter'in Gapanlı, Ağdam'ın Çıraklı ve Orta Garvand, Fuzuli'nin Alhanlı ve Şükürbeyli, Cebrayıl'ın Çocuk Mercanlı köylerine Ermenistan ordusunun yoğun bombardımanı sonucu sivillerden ölü ve yaralıların olduğu bildirildi. Bu bölgelerde sivil altyapının da ciddi şekilde hasar gördüğü aktarıldı.

Sivil ve askeri kayıpların netleştirildiği, Azerbaycan ordusunun da düşmanın provokasyonunu önlemek ve cepheye yakın bölgelerde yaşayan halkın güvenliğini sağlamak için misilleme tedbirlerinde bulunduğu bildirildi. 

TRT ve AA, saldırının ortasında kaldı

Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırılarında bölgede görev yapan TRT Haber ve Anadolu Ajansı (AA) çalışanları da hedef alındı.

Ermenistan'ın attığı havan mermileri ekiplerin 100 metre yakınına isabet etti. Görevlerini yapmalarına müsaade edilmeyen ekipler olay yerinden uzaklaşmak zorunda kaldı.

O anları, TRT Haber muhabiri Fatih Avanos anlattı.

Azerbaycan'ın yanındayız

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ermenistan'ın saldırısını kınayarak, "Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırısını şiddetle kınıyoruz. Ermenistan sivil yerleşim birimlerine saldırarak ateşkesi ihlal etmiş ve barış ve istikrara karşı olduğunu bir kez daha göstermiştir. Uluslararası toplum bu tehlikeli provokasyona derhal dur demelidir. Türkiye bu saldırılar karşısında Azerbaycan’ın yanındadır. Saldırılarda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Azerbaycan yalnız değildir. Türkiye’nin tam desteğine sahiptir." açıklamasında bulundu

YORUM EKLE
YORUMLAR
ANTALYA
ANTALYA - 13 ay Önce

ŞEHİTLERİN İNTİKAMI ALINMALI.......

SIRADAKİ HABER