İngiltere'den Türkiye'yi şoke eden karar!

İngiltere, koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'yi kırmızı listeye almıştı. Premier Lig kulüpleri de kırmızı listede bulunan ülkelerin milli takımlarına oyuncu göndermeme kararı aldı

İngiltere'den Türkiye'yi şoke eden karar!

İngiltere, Türkiye'yi koronavirüs salgını nedeniyle kırmızı listeye almıştı.

Premier Lig kulüpleri de önümüzdeki ay oynanacak olan milli maçlarda, Kovid-19 kırmızı listesinde bulunan ülkelerin milli takımlarına oyuncularını göndermeme kararı aldı.

Listede bulunan Türkiye’nin durumunun değişmemesi halinde Çağlar Söyüncü, Halil Dervişoğlu ve Ozan Tufan, Türkiye'de oynanacak maçlara gelemeyecek.

Premier Lig CEO’su Richards Masters, şu açıklamayı yaptı:

“Premier Lig kulüpleri, oyuncularının ülkelerini temsil etme isteklerini her zaman destekledi. Bu, ilgili herkes için bir gurur meselesidir. Bununla birlikte, kulüpler isteksizce ama haklı olarak bu yeni koşullar altında oyuncuları serbest bırakmanın tamamen mantıksız olacağı sonucuna varmışlardır. Karantina gereklilikleri, oyuncuların kondisyonlarının ve zindeliğinin önemli ölçüde etkileneceği anlamına geliyor. Uluslararası maç takviminde var olan zorlukları anlıyoruz ve uygulanabilir çözümlere açık olmaya devam ediyoruz.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER