İsrail güçleri 12 Filistinliyi daha gözaltına aldı

Terör devleti İsrail'in Filistinlileri baskı altında tutmak için uyguladığı hukuksuz gözaltı politikası sürüyor. İsrail güçleri son olarak işgal altındaki Batı Şeria ile Doğu Kudüs'ün çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlarda 12 Filistinliyi gözaltına aldı

İsrail güçleri 12 Filistinliyi daha gözaltına aldı

İsrail güçlerinin, işgal altındaki Batı Şeria ile Doğu Kudüs'ün çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlarda 12 Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi.

Filistin resmi ajansı WAFA'da yer alan haberde, İsrail askerlerinin gece saatlerinde Batı Şeria'nın bazı bölgelerine baskın düzenlediği belirtildi. 

Söz konusu baskınlarda 9 Filistinlinin çeşitli iddialarla gözaltına alındığı ifade edildi.

Haberde ayrıca, İsrail polislerinin işgal altındaki Doğu Kudüs'ün banliyölerinden Ebu Dis ile Ayzeriyye mahallelerinden de 3 Filistinliyi gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sık sık evlere baskın düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor.

Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sıradan hale gelen gözaltılar sonrası aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Filistinlilerden bazıları günlerce gözaltı merkezlerinde tutuluyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER