İtalya'da kaybolan helikopterdeki 4 Türk'ün kimliği belli oldu: Arif Cez, İlker Uçar, Serhat Kenar, Altuğ Erbil 

İtalya'da sabah saatlerinde Lucca kentine bağlı Capannori Tassignano Havaalanı'ndan havalanan Agusta Koala "AW119" tipi bir helikopterin radardan kaybolduğu belirtilmişti. Helikopterdeki Türkler'in kimliği belli oldu

İtalya'da kaybolan helikopterdeki 4 Türk'ün kimliği belli oldu: Arif Cez, İlker Uçar, Serhat Kenar, Altuğ Erbil 

Eczacıbaşı Holding'ten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanılmıştı:

"Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri kuruluşumuzdan dört arkadaşımızın, Tissue Italy Network tarafından düzenlenen kağıt teknolojileri fuarı için bulundukları İtalya'da bir temizlik kağıdı üretim tesisine gitmek üzere bindikleri helikopterden haber alınamamaktadır.  İtalyan pilot ile birlikte içinde 7 kişinin bulunduğu helikopterin, Lucca'dan Treviso'ya gitmek üzere havalandığı, ancak Modena civarında radardan kaybolduğu öğrenilmiştir.   İtalyan makamları tarafından, kaybolan helikopterin arama çalışmalarının devam ettiği bildirilmiştir. Olayın duyulmasının ardından, başta Dışişleri Bakanlığımız ve İtalya'da görev yapan diplomatlarımız olmak üzere, İtalya'daki ilgili resmi ve sivil otoriteler ile temasa geçilerek, Türkiye ve İtalya'daki ekiplerimiz tarafından konu yakından takip edilmektedir.  En kısa zamanda iyi haber almak dileği ve umuduyla kamuoyunun bilgilerine sunarız." 

Modena Valiliği olayla ilgili saat 16.00 sıralarında kaybolma alarmı verirken, helikopterin kaybolduğu alan olarak tespit edilen Alpe, Pievepelago, Piandelagotti'deki San Pellegrino arasındaki sırtta, rüzgâr, yağmur ve dolu fırtınasının düştüğü açıklandı.

Sabah gazetesinden Ümit Erkan Demircan'ın haberine göre, uçaktaki Türk yurttaşların kimleri belli oldu.

Haberde kimlikler; Arif Cez, İlker Uçar, Serhat Kenar, Altuğ Erbil olarak açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2022, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER