İtalyan hemşirenin yüzü bu hale geldi: "Korkuyorum"

İtalya Milano'da hemşire olan Alessia Bonari'nin, koronavirüs tespit edilen hastaları tedavi etme sürecinde taktığı maske nedeniyle yüzünde morluklar oluştu. Bonari, acil bir durumla karşı karşıya olduğunu ve artık işe gitmekten korktuğunu söyledi.

İtalyan hemşirenin yüzü bu hale geldi: "Korkuyorum"

Koronavirüs salgını sebebiyle vaka sayısındaki artışın önüne geçemeyen İtalya koronavirüse teslim. İtalya'da bir hemşire olan Alessia Bonari, sosyal medyada paylaştığı maskenin yüzünde bıraktığı morluk ve izlerle konuşuluyor.

İşe gitmekten korkuyorum

Hemşire Bonari, ülkede pozitif test edilen 10.000'den fazla kişiyi tedavi etmeye çalıştıktan sonra artık korktuğunu dile getirerek, "Ben bir hemşireyim ve şu anda bu acil durumla karşı karşıyayım. Ben de korkuyorum ama alışverişe gitmeyeceğim için değil; işe gitmekten korkuyorum. Korkuyorum çünkü maske yüze iyi yapışmayabilir veya yanlışlıkla kirli eldivenlerle kendime dokunmuş olabilirim.

Önlük giydikten sonra tuvalete gidemiyorum

Fiziksel olarak yoruldum çünkü koruyucu cihazlar kötü. Önlük beni terletiyor ve giyindikten sonra artık tuvalete gidemiyorum. Psikolojik olarak yoruldum, haftalardır aynı durumda olan tüm meslektaşlarım gibi... Ama bu her zaman yaptığımız gibi işimizi yapmamızı engellemeyecek. Hastalarımla ilgilenmeye devam edeceğim, çünkü gurur duyuyorum ve işime aşığım." dedi.

Gösterdiğimiz çabaya karşı hayal kırıklığına uğramayın

Instagram hesabından paylaşımda bulunan Alessia Bonari, “Bu yazıyı okuyan kişilere söylemek istediğim şey; gösterdiğimiz çabaya karşı hayal kırıklığına uğramayın, özverili olun, evde kalın ve böylece en hassas olanları koruyun" dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2020, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER