Kolera salgını yeniden ortaya çıktı: 21 ölü!

Çin'de başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından sonra, Nijerya'da da kolera salgını olduğu ortaya çıktı. Salgında şu ana kadar 21 kişi yaşamını yitirdi

Kolera salgını yeniden ortaya çıktı: 21 ölü!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Ebonyi Koordinatörü Dr. Eyo Nora, Nijerya'daki kolera salgınında 21 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu. Nora, eyalette 155 kolera vakası tespit edildiğini ifade ederek, hastalığın görüldüğü bölgelere acil ilaç ve tıbbi malzeme sevkiyatının yapıldığını kaydetti.

Temiz su sıkıntısı çekiyorlar

Halkın salgın nedeniyle panik yaşadığını aktaran Nora, belirtiler ortaya çıktığında hastanelere başvurulması gerektiğini duyurdu. Nora, temiz su ve hijyen eksikliği nedeniyle ortaya çıkan salgının komşu eyaletlere sıçramaması için önlem almaya başladıklarını ifade etti.

Ölüm riski artıyor

Nijerya'da temiz su ihtiyacının karşılanamaması ve tıbbi müdahalenin anında ve etkili bir biçimde yapılamaması, salgın hastalık ve ölüm riskini artırıyor. Ülkede sıtma, çocuk felci, tifo, sıtma, ishal ve maymun çiçek virüsü gibi salgın hastalıklara sıklıkla rastlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER