Koronavirüs Samsung’u mahvetti!

Koronavirüs, Samsung fabrikalarında çalışan bir kişide doğruladığından beri üretime ara veren marka, dezenfekte edilmesine rağmen başka bir kişide görülen virüs, fabrikanın tekrar kapanmasına neden oldu

Koronavirüs Samsung’u mahvetti!

Koronavirüs, Samsung fabrikalarında çalışan bir kişide doğruladığından beri üretime ara veren marka, dezenfekte edilmesine rağmen başka bir kişide görülen virüs, fabrikanın tekrar kapanmasına neden oldu.

İkinci virüs vakası yaşandı

 Samsung’un Güney Kore’de bulunan Gumi Fabrikası’nı tekrar kapatacağını duyurmasının ardından 2 gün boyunca üretimin duracağı açıklandı. Askıya alınan üretim sadece Samsung’un değil, Çin’de birçok şirketin ve dünyanın her köşesine ürün gönderen fabrikaların durmasına neden oldu. Yaşanan ekonomik düşüş sağlık sorunu olarak patlak veren koronavirüsün giderek ekonomik bir bunalıma dönüşmesine neden oluyor.

Hükümete 24.6 milyon dolar destek verdi

Doğu Asya tarafında yer alan Güney Kore, Japonya virüsten oldukça yüksek oranda etkilenirken, ülkenin ve dünyanın en büyük teknoloji devi Samsung, hükümete virüs konusunda destek olmak için 24.6 milyon dolar bağışladı. İlerleyen süreçte virüsün önüne geçilmezse üretimin hepten durup, ürünlerin tedarik edilmesinde sıkıntılar yaşanacağı düşünülüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER