Koronavirüsten ölen kocasının cesediyle 2 gün aynı evde yaşadı!

İtalya koronavirüs salgınından en çok etkilenmiş ülkeler arasında. 600'ü aşkın kişi hayatını kaybederken 10 bin 149 kişide de koronavirüs tespit edilmiş durumda. Bir kadın, koronavirüs sebebiyle ölen kocasıyla aynı evde mahsur kaldı, evin balkonundan yardım istedi. Pazartesi ölen adamın cesedinin çarşamba gününe kadar alınamadığı belirtildi.

Koronavirüsten ölen kocasının cesediyle 2 gün aynı evde yaşadı!

İtalya'nın Savona bölgesinde yaşayan bir kadın, koronavirüsü nedeniyle hayatını kaybeden kocasıyla evde mahsur kaldı.

Karantina protokolleri sebebiyle ceset çarşamba gününe kadar evden çıkarılamadı. Yapılan kontrollerde adamın pazartesi günü hayatını kaybettiği bildirildi.

Hastaneye yatırılmayı reddetti

Vali Giancarlo Canepa, "Üzgünüm ki uygulamamız gereken bir güvenlik prosedürümüz var. Hayatını kaybeden adam, tedavi olmak için hastaneye yatırılmayı reddetmişti. Bu durum da bizi maalesef bu sorunu yaşamaya itti" ifadelerini kullandı.

Balkondan yardım istedi

Adamın akrabalarının da bu konuda çaresiz kaldığı, kadının ise evinin balkonundan gözyaşları içerisinde yardım çağrısında bulunduğu belirtildi.

İtalya'da son durum

İtalya'da bugüne kadar yapılan 60 binden fazla testte toplam 10 bin 149 kişide corona virüsü tespit edildi. Bunların 1004'ü ise iyileşti, 600'ü aşkın kişi ise hayatını kaybetti. Halen pozitif olanların sayısı 8 bin 514 olarak açıklandı. Pozitiflerin yüzde 10'a yakınına denk gelen 877 kişi de yoğun bakımda.
 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER