Kremlin’den dörtlü Suriye zirvesi ile ilgili açıklama geldi

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya, Türkiye, Almanya ve Fransa arasında gerçekleştirilecek Suriye konulu dörtlü zirvenin zamanı ile ilgili görüşmelerin sürdüğünü belirterek, Putin’in zirveyi desteklediğini ifade etti.

Kremlin’den dörtlü Suriye zirvesi ile ilgili açıklama geldi

Dörtlü zirvenin ne zaman gerçekleşeceğiyle ilgili konuşan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, konu hakkındaki görüşmelerin sürdüğünü belirtti. 

Peskov, “Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, zirvenin gerçekleştirilmesi taraftarı. Dört liderin programında ayarlama yapılması halinde, zirve elbette gerçekleştirilecek” ifadelerini kullandı.

Erdoğan 5 Mart demişti

Peskov, Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında cuma günü gerçekleşen telefon görüşmesinin genel ekseninin işle ilgili olduğunu ifade etti.

Erdoğan dörtlü zirvenin 5 Mart’ta İstanbul’da gerçekleşeceğini söylemişti.

Türkiye Soçi anlaşmasına ilişkin sorumluluklarını yerine getirmiyor

Peskov, Türkiye’nin bir yıldan fazla bir süre önce Soçi’de varılan anlaşma doğrultusunda Suriye’ye ilişkin sorumluluklarını yerine getirmediğini ifade etti.

Peskov, “İdlib’deki teröristlerin eline çok tehlikeli askeri teçhizatlar geçiyor. Tüm bunlar da elbette durumun normalleşmesine katkı sağlamıyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2020, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER