Öldüğü iddia edilen Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ortaya çıktı

Kuzey Kore devlet medyası 20 gündür ortalıkta gözükmeyen ve öldüğü ileri sürülen Devlet Başkanı Kim Jong Un'un bir fabrikanın açılışında çekildiği öne sürülen fotoğraflarını paylaştı

Öldüğü iddia edilen Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ortaya çıktı

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, 20 gün sonra ortaya çıktı.

Geçirdiği ağır kalp ameliyatı nedeniyle bitkisel hayatta olduğu ileri sürülen Kim Jong Un'un sonra da öldüğü ileri sürülmüştü.

Çin'den de bir doktor heyeti Kuzey Kore'yi gitmişti. Ardından da Çin'de bir televizyon kanalı Kim'in öldüğü haberini yapmıştı.

Kim'in, 15 Nisan'da Kuzey Kore'nin kurucu lideri, büyükbabası Kim Il Sung'un doğum günü kutlaması dahil önemli etkinliklere ilk kez katılmaması da sağlığının bozuk olduğu veya öldüğü şeklinde yorumlanmıştı.

Hakka Kim Song Un'un yerine kız kardeşi Kim Jo Yong'un geçeceği bile ileri sürülmüştü.

Geçirdiği kalp ameliyatının ardından sağlık durumunun kötüleştiği iddia edilen Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un 20 gün aradan sonra ilk kez kamuoyunun önüne çıktığı bildirildi.

​Kuzey Kore'nin 36 yaşındaki lideri Kim Jong-un, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle Suncheon şehrinde düzenlenen bir gübre fabrikasının açılış törenine katıldığı ileri sürüldü. Fotoğrafta Kim'in yanında yerine geçeceği iddia edilen kız kardeşi Kim Jo Yong'un da olması dikkat çekti.

Ancak haber ve fotoğrafların doğru olup olmadığı, henüz bağımsız kaynaklar tarafından doğrulanmadı.


 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2020, 07:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER