Özbekistan, Türk Devletleri ile turizm işbirliğine öncelik veriyor

Turizm Alanında Türk Devletleri ile İşbirliğinin Geliştirilmesini Hızlandırmaya Yönelik Tedbirler" konulu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'ni kabul etti.

Özbekistan, Türk Devletleri ile turizm işbirliğine öncelik veriyor
Özbekistan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Sn. Shavkat Mirziyoyev'in İstanbul Zirvesi'nde ortaya koyduğu "Tabarruk Ziyorat" girişimini kapsayan "Turizm Alanında Türk Devletleri ile İşbirliğinin Geliştirilmesini Hızlandırmaya Yönelik Tedbirler" konulu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'ni kabul etti. 12 Kasım 2021'de düzenlenen Türk Devletleri Teşkilatı

Kararnamesi'nde Kokand şehrinin 2022'de “Türk Dünyası Turizm Başkenti” ilan edilmesiyle ilgili etkinlik programı da yer alıyor

Bölgenin turizm potansiyelini geliştirmeye ve Üye ve Gözlemci Devletler arasında turizm işbirliğini geliştirmeye katkıda bulunmak.

Sekretarya, Özbekistan'ın çabalarını desteklemeye ve yukarıda anılan Kararnamede öngörülen tedbirlerin gerektiği gibi uygulanmasında kardeş ülke ile işbirliği yapmaya hazır olduğunu ifade eder."Tabarruk Ziyorat" Girişimi Konsepti ve Turizm Başkenti Kokand'a Yönelik Programın metinlerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilir.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2022, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER