Putin'in herkesten sakladığı gizli serveti ortaya çıktı!

İngiliz medyası Putin'in herkesten sakladığı servetini mercek altına aldı

Putin'in herkesten sakladığı gizli serveti ortaya çıktı!

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşta ilk bir ay geride kalırken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in lükse olan merakının detaylarını İngiliz medyası ortaya çıkardı. The Times gazetesinin haberine göre, Putin'in lüks merakının uzun yıllardır devam ettiğini belirtildi. The Times konu hakkında "Kremlin ve Rusya Devlet Başkanı kendisini halkın adamı olarak lanse ediyor fakat açlık sınırının altında yaşayan 16 milyondan biri değil" ifadelerine yer verdi.

Rus muhalif siyasetçilerin The Times'a verdiği bilgilere göre, Putin'in villaları, çok sayıda jeti, lüks saatleri ve bir filo dolusu pahalı otomobili olduğu iddia edildi. Öte yandan 2015 yılında vurularak öldürülen muhalif siyasetçi Nemtsov Putin'in 2000 yılında göreve geldiğinden beri Rusya'nın farklı bölgelerinde en az 20 lüks evi olduğu aktarmıştı. Nemstov ayrıca Putin'in Ilyushin II-96 tipi jetinde özel spor salonu ve 65 bin dolarlık altın kaplama tuvaletler olduğunu iddia etmişti.

Nemtsov o dönemde "Bu paralar vergi mükelleflerinden çıktığı için Putin'in umrunda değil" yorumunu yaparken 2018 yılında Rus muhalif siyasetçi Alexei Navalni de Putin'in 450 bin dolar değerindeki saatlerden kullandığını aktarmıştı. Bu miktar Putin'in 6 yıllık maaşına denk gelirken, şu an hapiste olan Navalni konu hakkında " Putin, platin kasalı A Lange & Söhne marka saat kullanıyor. Muhtemelen gelecek 6 yılın avansını istedi ve hepsiyle saat satın aldı" şeklinde konuşmuştu.

2021 yılında Rus muhalif Navalni, Karadeniz kıyısında Putin'e ait korumalı devasa bir villa yapıldığını da ortaya çıkarmıştı. Navalni villadaki tuvalet fırçalarının altın kaplama olduğunu ortaya atarken, Başkan Putin bu iddiaların asılsız olduğunu aktarmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER