Rusya'dan yaptırım kararlarına korkunç cevap: Uzaydan 500 ton ABD'nin ve Avrupa'nın üstüne düşebilir, buna hazır mısınız?

Rusya, Ukrayna işgali nedeniyle yaptırım açıklaması yapan ABD ve AB'yi tehdit etti ve üstlerine 500 tonluk bir yapının düşebileceğini ileri sürdü

Rusya'dan yaptırım kararlarına korkunç cevap: Uzaydan 500 ton ABD'nin ve Avrupa'nın üstüne düşebilir, buna hazır mısınız?

Rusya'nın Ukrayna işgali sürerken, ABD ve AB'nin peş peşe aldığı yaptırım kararlarına tehdit gibi bir cevap geldi.

ABD başkanı Joe Biden’in “uzay programları da dahil olmak üzere Rusya’nın havacılık endüstrisini zarara uğratacak” yeni yaptırımları duyurmasının ardından Rus uzay ajansı Roscosmos’un genel müdürü başkanı Dmitry Rogozin, “Bizimle işbirliğini engellerseniz, Uluslararası Uzay İstasyonunu (ISS) kontrolsüz bir şekilde yörüngeden çıkıp Amerika Birleşik Devletleri’ne veya Avrupa’ya düşmeyeceğinin garantisi yok” dedi.

İstasyonun yörüngesinin ve uzaydaki konumunun Rus yapımı motorlar tarafından kontrol edildiğini vurgulayan Rogozin, “Hindistan ve Çin’e 500 tonluk bir yapının düşme olasılığı da var. Onları böyle bir ihtimal ile tehdit etmek ister misiniz? ISS Rusya üzerinden uçmuyor, dolayısıyla tüm riskler sizleri etkiler. Bunlara hazır mısınız?” ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER