Terör örgütü YPG/PKK Tel Rıfat'ta sivillerin arazilerini yaktı

Suriye'nin Tel Rıfat ilçesini işgal eden terör örgütü YPG/PKK, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı bölgelerindeki sivillere ait yaklaşık 50 dönümlük tarım arazisini kundakladı.

Terör örgütü YPG/PKK Tel Rıfat'ta sivillerin arazilerini yaktı

Tel Rıfat'ı işgal eden terör örgütü YPG/PKK, dün gece, ilçenin kuzeydoğusundaki Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde yer alan Mare ilçesi ile kuzeybatısındaki Zeytin Dalı Harekatı bölgesinde (Afrin) sivillerin tarım arazilerini yaktı.

Yaklaşık 50 dönümlük araziyi kül eden yangın, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) birliklerinin uzun uğraşları sonucu söndürüldü.

Tel Rıfat'taki YPG/PKK'lı teröristler, 18 Mayıs'ta da Bab ilçesindeki sivillere ait tarım arazilerini ateşe vermişti.

Afrin'in güneydoğusunda, Azez'in güneyinde yer alan Tel Rıfat, 3 yıldır terör örgütünün işgalinde. Burada yaşayan 250 bin civarı sivili zorla göç ettiren YPG/PKK, ilçeden ÖSO hatlarına saldırılar da düzenliyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 14:14

Özge Biçer

Özge Biçer, 1993 yılında doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünü bitirdi. Posta Gazetesi'nin internet servisinde tecrübe kazanan Biçer, şimdi ise Ortadoğu Gazetesi'nde haber editörü olarak çalışıyor.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Meggie
Meggie - 4 ay Önce

Hainler İrak i bolduler simdi de Suriye yi emperyalistlerle bolmeye calisiyorlar. O foratin dogusundan hem pkk hem de oraya sonradan yerlestirilen kurtler oradan cikartilmali demografi eski haline donmeli. Yoksa bu is bitmez. Uniter yapida uniter anayasa olmali zaten putin akilli arap cumhuriyeti diye bosa demiyor. Rusya abd ile isralin ilerde kendine de tehdit olacagini akli varsa goruyirdur. Ortadogu da huzur isteniyorsa verin Türklere biz adaleti huzur bir yilda saglariz kudus de biz saglariz Allahin izniyle. Bir daha savas bile cikmaz.

SIRADAKİ HABER