Uçak Firması Tüm Seferlerini İptal Etti!

Uzun süredir maddi zorluklar yaşayan ve çalışanlarına maaş ödeyemeyen Güney Afrika Hava Yolları, cuma ve cumartesi günleri yapılacak olan uçuşlarının iptal edildiğini duyurdu

Uçak Firması Tüm Seferlerini İptal Etti!

Uzun zamandır maddi zorluklar yaşayan Güney Afrika Hava Yolları (SAA), çalışanların grev kararının ardından tüm uçuşlarını iptal etti. Cuma ve cumartesi günleri uçuş yapılmayacağı açıklandı.

BORÇ İÇİNDELERDİ

Güney Afrika Hava Yolları'ndan yapılan açıklamaya göre, çalışanların bağlı olduğu iki sendikanın grev kararının ardından cuma ve cumartesi günleri tüm iç ve dış hat seferlerinin iptal edildiği belirtildi. Açıklamada, ülkedeki diğer havayolu şirketlerinin verilen bu karardan etkilenmeyecekleri de aktarıldı.

Ağır borç içinde olduğu ve 2011'den bu yana hiç kar etmediği ifade edilen havayolu şirketinin, bu nedenle sendikalarla maaş artışlarına ilişkin anlaşmaya da varamadığı kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2019, 12:54

İrem Nur Kaya

İrem Nur Kaya, 1995 yılında doğdu. Elazığ Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdi. Bu süre zarfında diksiyon, haber yazma ve yeni nesil gazetecilik eğitimlerini aldı. Stajını Basın İlan Kurumu'nda Halkla iİişkiler Personeli olarak yaptı. Şimdi Ortadoğu Gazetesi'nde haber editörü olarak çalışmakta.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER