Üniversite Öğrencileri Arınma Mezarında Hayatı Sorguluyor!

Hollanda'da bulunan Radboud Üniversitesi'nin bahçesine kazılan arınma mezarında öğrenciler hayatı sorguluyor. Temel amaç öğrencilere dünyanın ölümlü bir yer olduğunu hatırlatmak ve fazla tüketime eğilimli olmayı engellemek

Üniversite Öğrencileri Arınma Mezarında Hayatı Sorguluyor!

Hollanda'da bulunan Radboud Üniversitesi'nin bahçesine kazılan arınma mezarında öğrenciler hayatı sorguluyor. Temel amaç öğrencilere dünyanın ölümlü bir yer olduğunu hatırlatmak ve fazla tüketime eğilimli olmayı engellemek. 

Üniversite'nin duvarlarında "ölümü hatırlayın" mottosuyla tanıtımı yapılan proje büyük ilgi uyandırdı. Öğrenciler arınma mezarında vakit geçirebilmek için sıraya girmek zorunda kalıyor. Burada en az 30 dakika en fazla ise 3 saat zaman geçirilebiliyor. 

MEDİTASYON DA YAPILABİLİYOR

Hayatın anlamını daha iyi kavramak amacıyla Hollanda'da bulunan Radboud Üniversitesi'ne mezar kazıldı. Öğrenciler arınma mezarı ismi verilen bu yerde zaman geçirebilmek için sıraya girmek zorunda kalıyor. Öyle ki Nijmegen kentinde yer alan mezarda vakit geçirmek isteyen birçok gönüllü de başvuru yapmak için platform arayışına geçti. 

Öte yandan öğrenciler yoga minderinin bulunduğu bu mezarda meditasyon da yapabiliyor.

'BURADA ÖLÜMLE YAŞAMI DÜŞÜNYORSUNUZ'

Radboud Üniversitesi'nin bahçesinde yer alan mezarda arınma gerçekleştirmiş bir öğrenci tecrübe ettiklerini şu şekilde açıklıyor: "Eşsiz bir deneyimdi, Çünkü daha önce doğaya hiç bu kadar yakın olmamıştım. Burada yaşam ve ölümü düşünüyor, hayatta asıl önemli olan şeylerin farkına varıyorsunuz". 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER