Yunan medyasının skandal manşetine İbrahim Kalın'dan sert tepki!

Yunanistan medyasının Erdoğan ve Türkiye ile ilgili manşetine Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan sert tepki geldi

Yunan medyasının skandal manşetine İbrahim Kalın'dan sert tepki!

Yunanistan gazetesinin hakaret içerikli manşeti ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan açıklama geldi.

Açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

TÜRKİYE'YE YAPTIRIM : Türkiye'ye karşı yaptırım, şantaj, tehdit dili hiçbir zaman sonuç alamaz. Bunu artık Avrupalı siyasetçilerin görmesi lazım. Türkiye'yi birtakım tehdit yahut yaptırımlarla korkutacaklarını zannedenler, kararlılığından vazgeçireceğini zannedenler beyhude bir çaba içerisindeler.

MACRON'UN SÖZLERİ: Sayın Macron'un Türkçe bir mesaj yayınlaması güzel, sempatik bir adım. Ama lafızdan çok mana önemli. Kastedilenin ne olduğu ve bunun hangi siyasi stratejik çerçeveye oturduğuna da bir bakmak gerekiyor. Benim kanaatimce Sayın Macron dünya siyasetini doğru okumuyor.

YUNANİSTAN İLE GÖRÜŞME: Şu anda geldiğimiz noktada iklim bu görüşmelerin başlamasına çok daha müsait hale gelmiş durumda. Yakın bir vadede bununla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor, istikşafi görüşmeler tekrar başlayabilir.

YUNAN GAZETESİNİN HAKARETİ:

Bunu en şiddetli bir şekilde kınıyorum, telin ediyorum, lanetliyorum. Çünkü bu atılan başlığın basın özgürlüğü ile ifade hürriyeti ile uzaktan yakından bir ilgisi yok. Bu bir provokasyondur.

BAKAN AKAR: YUNAN BASIN TARİHİNDE KARA BİR LEKE OLARAK KALACAKTIR

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da alçak manşetle ilgili yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Habercilikle alakası olmayan bir Yunan gazetesinde Sn. Cumhurbaşkanımızı hedef alan ve aklı başında Yunan halkı dahil sağduyu sahibi hiç kimsenin asla kabul etmediği son derece seviyesiz ifadeyi şiddetle kınıyoruz.

Bu utanç vesikası Yunan basın tarihinde kara bir leke olarak kalacaktır.  İki ülke arasındaki ilişkileri sabote etmeyi amaçlayan ve kamu vicdanında zaten mahkum olan bu ahlaksızlar hakkında Yunan makamlarınca da gerekli idari ve adli işlemlerin derhal yapılmasını bekliyoruz.

YUNAN GAZETESİ NE YAZMIŞTI?

Cuma günü manşetinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı ağır bir küfür kullanan Yunan ‘Dimokratia’ (Demokrasi) gazetesi tepki çeken yayınını dün de sürdürdü. Gazete, dün baş sayfasında cuma günkü manşetinin fotoğrafını da ekleyerek binlerce destek mesajı aldığını öne sürdü. Dimokratia “Pek çok Yunan, manşetimize hayran kaldı. Buna karşı Türk medyası ve Yunanistan’daki Türk dostları rahatsız oldu” diye yazdı. “Erdoğan’a niye küfür ettik” başlıklı başyazıda ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik ağır hakaretlere devam edildi

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2020, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER