Zelenski'den Türkiye açıklaması! "Tüm dünyanın ihtiyacı var"

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, Türkiye'ye dünya gıda tedarikini yeniden başlatmadaki çabalarından dolayı minnettar olduğunu belirterek "Bu hikayenin başarısına tüm dünyanın ihtiyacı var" dedi.

Zelenski'den Türkiye açıklaması! "Tüm dünyanın ihtiyacı var"

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, İstanbul’da yapılan dörtlü toplantıda tahıl koridoru ve gıda tedariki  konusunda ilerleme olduğunu açıkladı.

Telegram hesabından yaptığı açıklamada Zelenski, Ukrayna limanlarından tahıl çıkışının sağlanması için Türkiye, Rusya, Ukrayna askeri heyetleri ve Birleşmiş Milletler (BM) heyeti arasında İstanbul’daki dörtlü toplantıya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"MİNNETARIM"

Dünya pazarına gıda tedarikini yeniden başlatmak için çok önemli çabalar harcadıklarını belirten Zelenskiy, "BM ve Türkiye’ye çabaları için minnettarım.

Bu hikayenin başarısına sadece devletimizin değil, abartmadan tüm dünyanın ihtiyacı var" ifadelerini kullandı.

Rusya’nın "Karadeniz’de gemilere yönelik tehdidinin kaldırılması halinde" bunun küresel gıda krizinin şiddetini hafifleteceğini dile getiren Zelenski sözlerini şöyle noktaladı: "Ukrayna heyeti, bana ilerleme olduğunu söyledi. Önümüzdeki günlerde detayları BM Genel Sekreteri ile koordine edeceğiz." 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER