Doğa Koleji'nden Kritik Açıklama: Düğüm Çözülüyor Mu?

Bir süredir öğretmenlerin maaşını ödemeyen ve devir işlemleriyle gündemi meşgul eden Doğa Koleji'nde, Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Saçaklıoğlu yarın önemli bir açıklamaya imza atacak

Doğa Koleji'nden Kritik Açıklama: Düğüm Çözülüyor Mu?

Bir süredir öğretmenlerin maaşını ödemeyen ve devir işlemleriyle gündemi meşgul eden Doğa Koleji'nde, Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Saçaklıoğlu yarın önemli bir açıklamaya imza atacak. Mağdur öğretmenler, öğrenciler ve veliler bu açıklamayı dört gözle bekliyor.

'DOĞA AİLESİNE HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM'

Doğa Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Saçaklıoğlu'nun yaptığı açıklama şu şekilde:

"Doğa Koleji’nin devri ile ilgili yürütülen görüşmeler bugün itibariyle son aşamaya gelmiştir. Detaylı bilgilendirme, 14 Aralık 2019 Cumartesi günü yapılacaktır. Yeni sürecin Doğa Ailesine hayırlı olmasını diliyorum."

Saygılarımla,

Doğa Kolejini O İsmin Satın Aldığı İddia Edildi! Haberini OKUYUN

CAN HOLDİNG TALİP OLMUŞTU

Edinilen haberlere göre eylül ayında Türkiye’nin en önemli özel üniversitelerinden Bilgi Üniversitesi’ni satın alan Can Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Can’ın Doğa Koleji için kredi onayı beklediği söyleniyor. Okulun yüklü miktarda elektrik, doğalgaz, yemek ve kira borcunun olduğu, bu rakamın 1.3 milyar lirayı bulduğu öğrenildi. Doğa Koleji’nin satışının gerçekleşmesi için Can Holding’in 1.3 milyarlık bu borcu gözden çıkarması gerekiyor. Golden Hill Hotel, Energy Petrol, Telefox, Mediza Hospital, Energia, Awox ve Tectone gibi birçok alanda faaliyetini sürdüren Can Holding’in son dönemlerde eğitim sektörüne ağırlık vermesiyle Doğa Koleji’ni satın almasına kesin gözle bakılıyor.

FIBA HOLDİNG YALANLAMIŞTI

Süzer Holding ve Fiba Holding sahibi Hüsnü Özyeğin’in okula talip olduğuyla ilgili çıkan haberlerin ardından Fiba Holding’den yalanlama açıklaması gelmişti. Ardından yetkililer Süzer grubu ile masaya oturdu. Tahmin edilenden daha ağır bir bilanço çıkmasıyla birlikte iki taraf anlaşamadı. Kurumun yüklü miktarda vergi ve SGK borcunun olması ve haciz aşamasına gelmesi iki taraf arasındaki anlaşmayı bozan etken oldu.

MEB'DEN AÇIKLAMA GELMİŞTİ

Doğa Okulları'nda yaşanan sorunlardan sonra Milli Eğitim Bakanlığı açıklama yapmış, konuyla ilgili Doğa Okulları'na soruşturma başlatıldığı ve sürecin takipçisi olacağını bildirmişti.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2019, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER