MEB'den Büyük Hamle: Yerli Otomobil İçin Liseler Açılacak!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yerli otomobile teknik eleman yetiştirilmesi için liselerde ilk kez motorlu araçlar teknolojisi alanında elektrikli araçlar dalı açılacağını söyledi

MEB'den Büyük Hamle: Yerli Otomobil İçin Liseler Açılacak!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yerli otomobile teknik eleman yetiştirilmesi için liselerde ilk kez motorlu araçlar teknolojisi alanında elektrikli araçlar dalı açılacağını söyledi. Önümüzdeki eğitim yılında ilk kayıtlarını alacak olan bölüme, Liselere Giriş Sınavı (LGS) puanıyla öğrenci alınacak.

ÇALIŞMALAR BAŞLATILDI

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Bakan Selçuk, Türkiye'nin Otomobili için teknik eleman desteği müjdesini verdi. "Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve tüm toplumumuzun heyecanını biz de paylaşıyoruz" ifadesini kullanan Selçuk, Türkiye'nin Otomobili'ni üretecek nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi için süratle çalışmaların başladığını duyurdu.

İHTİYAÇLAR GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULUYOR

Bakanlık olarak mesleki ve teknik eğitimi yeniden yapılandırırken ülkenin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurduklarını belirten Selçuk, bu kapsamda çok sayıda yeni projeyi son bir yılda başarılı şekilde uygulamaya koyduklarını aktardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER