ÖSYM Başkanı'ndan Flaş Açıklama!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün, ÖSYM'nin yapmış olduğu sınavlardan hiçbir kar elde edilmediğini ve sınavları maliyetine yaptıklarını açıkladı

ÖSYM Başkanı'ndan Flaş Açıklama!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün, ÖSYM'nin sınav ücretleriyle ilgili son günlerde çıkan haberlere açıklama getirerek kar elde etmedikletini ve sınavları maliyetine yaptıklarını söyledi.

KAR ELDE EDİLMİYOR

Kamu Denetleme Kurumu'na (KDK) geçtiğimiz günlerde binlerce vatandaş, ÖSYM'nin sınav ücretlerini indirmesi konusunda başvuruda bulunmuştu. Sınav ücretlerinin yüksek olmasının dar gelirli aileleri zorlayabileceği ve bu nedenle ücretlerde indirime gidilmesini ÖSYM'den talep eden KDK'ya cevap gecikmedi. ÖSYM Başkanı Aygün, sınavları kar elde etmeden yaptıklarını söyledi.

ÖSYM Başkanı Aygün, sınavlardan 37 milyon 367 bin 448 lira gelir elde ettiklerini, KDV dahil giderlerinin de 739 milyon 32 bin 142 lira olduğunu açıkladı. Yılda yaklaşık 50 sınav yaptıklarını aktaran Aygün, kağıt masrafı, sınavda görevli öğretmenler, sınav kağıtlarının basılması, taşınması gibi harcamaların bu paradan karşılandığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2019, 11:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER