Trabzon'da şoke eden olay: Atatürk posterini ters astılar!

Trabzon'da akıllara durgunluk verecek bir olay yaşandı. Trabzon Üniversitesi'ne 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle asılan Atatürk portresi ters asıldı. Olaya büyük tepki gösterildi, üniversite rektörlüğü özür diledi

Trabzon'da şoke eden olay: Atatürk posterini ters astılar!

Trabzon'da görenleri şaşkınlığa uğratan, akıllara durgunluk verecek bir olay yaşandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla üniversiteye asılan Atatürk portresi ters asıldı.

Portreyi gören başta Trabzonlular olmak üzere binlerce kişi üniversiteye tepki mesajları yağdırdı. Olayın sosyal medyadan yayılmasının ardından büyük protesto paylaşımları yapıldı.

Bunun üzerine bir açıklama yapan üniversite rektörlüğü özür diledi.

Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

-  TBMM'nin açılışının 100. yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla üniversitenin Fatih kampüsündeki bir binaya Türk bayrağı ve Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün portresi asılmıştır.

- Bayrak ve portreyi asma çalışması sırasında, görevli personelin bir anlık dikkatsizliği sonucu Atatürk portresi çok kısa bir süre de olsa ters asılmış, bu durum bayrak asma işlemi devam ederken fark edilerek derhal düzeltilmiştir. 

- Nitekim spekülasyona konu edilen fotoğrafa dikkatle bakıldığında işlemin tamamlanmadığı açıkça görülebilir. Keza bu üzücü duruma sebebiyet veren personel hakkında da gerekli işlem başlatılmıştır.

- Bu nedenle asla kasıtlı olmadığını düşündüğümüz bu müessif olay sebebiyle hakkımızda asılsız yorumlar yaparak kurumsal itibarımızı yıpratmaya çalışan kişi ve kişiler hakkında yasal haklarımızı saklı tuttuğumuzu belirtmek isteriz. 

- Bu vesileyle başta Cumhuriyet'imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla yad eder, böyle bir vakayla kamuoyunun gündemini işgal etmiş olmaktan dolayı tüm Trabzon halkı ve milletimize özürlerimizi arz ederiz.
 

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2020, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER