Uzaktan eğitimde skandal üstüne skandal: Bir de kafa kestiler!

Televizyondan başlayan uzaktan eğitimde skandal üstüne skandal yaşanıyor. Öğrencilrere Adnan Menderes'in idam görüntülerini animasyon şeklinde izletilmesinden sonra yeni bir rezalet daha ortaya çıktı

Uzaktan eğitimde skandal üstüne skandal: Bir de kafa kestiler!

EBA TV üzerinden başlayan uzaktan eğitimin ilk günü öğrencilere skandal üstüne skandal görüntüler izlettirildi.

Ders için ekran başında olan öğrencilere, Adnan Menderes’in idam görüntülerinin animasyonu izletilmesinin ardından daha sonra kafa keserek idam da göstrildi.

Gelen büyük tepkilerin ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından bir açıklama yapmış, "Bir haftada üç yeni kanal kurup içeriklerini hazırlamak için ben ve ekibim büyük bir gayretle çalıştık. Dersleri merkez alarak yüzlerce çekimin tamamını kontrol ettik.   Bu yoğun süreçte, üzülerek ifade ediyorum ki, görev dağılımında kendilerine güvenerek denetleme ihtiyacı duymadığım ekibin hazırladığı etkinlik saati görüntülerini ben de onaylamıyorum ve çocuklara uygun olmadığını düşünüyorum.  Nasıl ki okullarımızdaki içeriklere hassasiyet gösteriyorsak, yayınlara da göstereceğiz. Hepimiz için yeni ve zorlu bir süreç. Bu konuda sizlerin de anlayışınızı rica ederim. Gözden kaçırdığım birkaç dakikalık bir görüntünün üzerine titrediğim sisteme verdiği zararı konuşuyor olmanın ne kadar rahatsız edici olduğunu anlatamam" demişti.

Ancak daha sonra bir skandal daha yaşandı.

İlkokul 4’üncü sınıf öğrencileri için gösterilen Selahaddin Eyyubi animasyonunda Fatımi hükümdarının öldürülmesi anlatılırken kafa kesme sahnesi detaylarıyla gösterildi. 

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2020, 21:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER