ŞOK, A101, BİM açılış saatleri değişti

Aralarında ŞOK, A101, BİM gibi isimlerin bulunduğu ve pandemi nedeniyle hizmet saatleri azaltılan marketlerin çalışma saatleri yeniden düzenlendi

ŞOK, A101, BİM açılış saatleri değişti

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle sosyal ve ekonomik düzen değişti. Market ve pazar yerlerine koronavirüs ile mücadele kapsamında yeni düzenlemeler getirildi.

Bu kapsamda market ve bakkal gibi işletmelerin çalışma saatleri kısaltılırken maskesiz girmek yasaklandı. 1 Haziran'dan sonra normalleşme süreci ile birlikte yeni döneme geçilirken hayat koronavirüs tedbirleri ile birlikte normale girdi. İçişleri Bakanlığı kaynaklarından elde edilen bilgilere göre, aralarında BİM, A101, ŞOK gibi isimlerin bulunduğu market, süpermarket ve bakkalların çalışma saatleri değişti. Koronavirüs sürecinde azaltılan çalışma saatlerine yeni düzen getirildi. Alınan bilgilere göre, pandemi öncesindeki çalışma saatlerinde artık market, süpermarket ve bakkallar hizmet verebilecek.

"ŞOK, A101, BİM açılış saatleri değişti" HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Market girişlerine asmakla zorunlu olacaklar

Yeni düzenlemeyle çalışma saatleri değişen marketlerin içindeki en fazla müşteri sayısı, depolar ve idari bürolar hariç olmak üzere müşteriye doğrudan hizmet sunulan toplam alanın onda biri kadar olmaya devam edecek. Tüm marketler içeride bulunabilecek en fazla kişi sayısını market girişlerine asmakla yükümlü olacak. Market içerisinde bulunması gereken müşteri sayısı için gerekli tedbirler alınacak. Müşteri dışarıya çıkmadan başka müşterinin girişine izin verilmeyecek.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2020, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER