Türkiye'deki koronavirüsün ardından Migros'un şok eden hali!

İlk koronavirüs vakasının Türkiye'de görülmesinin ardından vatandaşlar İzmir Bostanlı Migros raflarını boşalttı. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler koronavirüs vakasının etkisini gözler önüne serdi

Türkiye'deki koronavirüsün ardından Migros'un şok eden hali!

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs en çok market sektörünü etkiledi. Birçok ülkede gıda maddeleri ve tuvalet kağıtları stoklanırken, geçtiğimiz gün Avustralya'da yaşanan kavga koronavirüsün etkisini gözler önüne serdi. Yaşanan olumsuz gelişmelerden sonra ABD'deki birçok market zinciri temizlik ürünlerinin satışına sınır getirme kararı aldı.

"Eyüp Sabri Tuncer mağazasında koronavirüs paniği: Kolonya kalmadı!" HABERİNİ OKUYUN

Vatandaşlar önlem için marketlere koştu

Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bir kişide koronavirüs tespit edilmesinin açıklamasının ardından vatandaşlar önlem için Migros'a koştu. Bir vatandaş İzmir'deki Bostanlı Migros'tan video çekerek, görüntüleri sosyal medyada paylaştı. Migros'un yanı sıra vatandaşlar diğer marketlerin raflarını da yağmaladı. Sosyal medyaya yansıyan görüntüler vatandaşların stok için yüklü miktarda yiyecek, içecek, dezenfekten madde alışveriş yaptığını gözler önüne serdi. Türkiye'nin dört bir yanından Migros raflarının boşaltılması kameralara yansıdı. 

Metro market

Vatandaşların en çok tercih ettiği gıda maddelerinin yanı sıra dezenfekten amaçlı kolonya reyonları da boşaltıldı.

İstanbul Caddebostan Migros

Merter Migros 

Metro market

Ortaköy Migros

Şişli Migros

Uşak Migros

Söz konusu bilgilere Twitter'dan erişilmiştir

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 15:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER