Fethullah Gülen'in manevi oğlu, Enes Kanter Vatikan'da Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus ile bir araya geldi.  Tekerlekli sandalyede oturan Papa'yı oturarak karşılayan Enes Kanter, daha sonra Papa'nın boyunu görmek istemesi üzerine ayağa kaltı. Papa, "Benim iki katım oldun" diye el işareti yaptı. 

Vatikan yetkililerine ve Papa'ya teşekkür eden FETÖ'cü Kanter, "Ne büyük bir onur! Hayatımdaki en özel anlardan biri. Pontifex ile dünyadaki insan hakları hakkında harika bir sohbet gerçekleştirdik. Özel davet için Vatikan'a teşekkür ederim. Dünyanın her yerinde insan hakları ve özgürlük adına ayağa kalkmak için sizinle çalışmayı dört gözle bekliyorum." ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Naci Görür o bölgeye dikkat çekti: 'Deprem için endişe ediyoruz' Prof. Dr. Naci Görür o bölgeye dikkat çekti: 'Deprem için endişe ediyoruz'

'GÜLEN SİZE SELAM SÖYLEDİ'

Kanter Papa'ya ise "Fethullah Gülen size selam söyledi. Erdoğan benim ülkem Türkiye'yi mahvediyor. Lütfen ülkem için dua edin" dedi. Papa ise Kanter'e, "Sen bana dua edersen ben de sana ederim" yanıtını verdi.